Zd@lne DSW. Wystartowała edukacja online w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Dolnośląska Szkoła Wyższa od 21 marca 2020 prowadzi zajęcia online dla studentów, słuchaczy i doktorantów.

Do czasu rozpoczęcia pierwszych zajęć online, przeprowadzono szkolenia dla ponad 160 wykładowców i pracowników administracyjnych. W jeden weekend miało miejsce 1014 godzin wykładów i zajęć online przy wykorzystaniu aplikacji MS Teams.

Obecnie zajęcia online prowadzone są na niemal wszystkich kierunkach studiów w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Bardzo dziękujemy wszystkim studentom za zrozumienie i elastyczne podejście do procesu edukacji.

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia dr Joanny Minty, prof. DSW Dziekan Wydziału Studiów Stosowanych na Facebooku DSW.

Do tej pory przeszkolono około 160 pracowników wewnętrznych (dydaktycy oraz administracyjni) oraz zewnętrznych w 4 szkoleniach. Planowane są  kolejne szkolenia dydaktyków nie tylko z pakietu Office 365, ale też innych rozwiązań e-learningowych.

„Cieszę się, że udało nam się sprawnie przejść z zajęć stacjonarnych na zajęcia zdalne w pracy ze studentami w DSW" - mówi Stanisław Lota, wykładowca na kierunku IT i specjalista e-learningu.  "Pracujemy w trybie synchronicznym z wykorzystaniem z Microsoft Teams oraz pakietem Office 365, czyli zajęcia odbywają się ze studentami zgodnie z harmonogramem, tak jak miały się odbywać w salach DSW. Wykładowcy tworzą swoje wirtualne pokoje z nazwą przedmiotu, zapraszają studentów, prowadzą zajęcia z wykorzystaniem kamer i mikrofonów, udostępniają pulpity, dokumenty Word, Excel do pracy grupowej  i wszyscy pracują razem przez Internet"- mówi Stanisław Lota, wykładowca na kierunki IT i specjalista e-learningu.

Dodatkowe informacje i instrukcje na temat edukacji zdalnej znajdują się w SPECJALNEJ ZAKŁADCE.

Ważne informacje organizacyjne dla studentów umieszczamy TUTAJ.