Srebrny medal Targów Kielce dla prof. Adama Zycha za wieloletnią działalność

Prof. Adam A. Zych z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej otrzymał wyróżnienie i medal srebrny Targów Kielce za wieloletnią działalność leksykograficzną w zakresie gerontologii.

Z przyjemnością informujemy, że na I Międzynarodowych Targach Seniora w Kielcach (12 X 2019) profesor dr hab. Adam A. Zych z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu otrzymał wyróżnienie i medal srebrny Targów Kielce za wieloletnią działalność leksykograficzną w zakresie gerontologii, a zwłaszcza za redakcję naukową wielotomowej Encyklopedii starości, starzenia się i niepełnosprawności (2017).

Dodać należy, że prof. Adam Zych jest autorem pierwszych w Polsce publikacji zwartych, porządkujących terminologię gerontologiczną – w postaci Słownika gerontologii społecznej (Warszawa 2001) i Leksykon gerontologii (Kraków 2007, wyd. 4. 2019). Podczas targów seniora odbył się panel dyskusyjny na temat aktywizacji osób starszych, w którym uczestniczył profesor Adam A. Zych.

Serdecznie gratulujemy!

Szersza informacja  TUTAJ