Otwarty wykład "Kardioseksuologia - rzecz o twardości" w Dolnośląskiej Szkole Wyższej wygłosi dr hab. n med. Dariusz Kałka

Otwarty wykład pt. "Kardioseksuologia - rzecz o twardości", który wygłosi dr hab. n med. Dariusz Kałka, organizowany jest przez Instytut Psychologii Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w ramach cyklu spotkań z wybitnymi psychologami pn. „Psychologia wobec współczesnych problemów”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 26 maja o godz. 9:30 w Centrum Konferencyjnym DSW przy ul. Strzegomskiej 55 (AULA) we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona - wymagana jest rezerwacja miejsc.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ilość miejsc jest ograniczona - wymagana jest rezerwacja miejsc - kliknij tutaj

dr hab. n med. Dariusz Kałka

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Stypendysta Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Royal Brompton Hospital w Londynie. Specjalista chorób wewnętrznych i  kardiologii. W 1992 r. decyzją Rady Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. W 2012 r. decyzją Rady Naukowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie stopień doktora habilitowanego nauk medycznych. Posiada bogate doświadczenie w pracy naukowej i dydaktycznej. Pomysłodawca i organizator pierwszej w Polsce Pracowni Kardioseksuologii, która działa w ramach Katedry Patofizjologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Pomysłodawca i organizator wprowadzenia kardioseksuologii do przedmiotów nauczanych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Opiekun koła naukowego kardioseksuologii działającego w ramach Studenckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Ordynator Ośrodka Dziennego Rehabilitacji Kardiologicznej CREATOR. Założyciel Centrum Zdrowia Mężczyzny we Wrocławiu. Inicjator i główny wykonawca prowadzonego od 2010 roku, w kilku ośrodkach kardiologicznych na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie projektu PREVANDRO, mającego na celu badania nad czynnikami ryzyka zaburzeń erekcji. Część edukacyjna tego programu prowadzona w ramach Europejskiej Szkoły Kardioseksuologii ma na celu propagowanie wiedzy na temat dysfunkcji seksualnych i prewencji chorób układu sercowo-naczyniowego wśród pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego, a także lekarzy, studentów i różnych grup zawodowych, które są ponadprzeciętnie zagrożone czynnikami ryzyka zaburzeń erekcji. Autor i współautor ponad 250 prac naukowych opublikowanych lub prezentowanych w kraju i za granicą. W centrum szczególnych zainteresowań znajdują się: kardioseksuologia, prewencja chorób sercowo-naczyniowych, andrologia, seksuologia oraz rehabilitacja kardiologiczna. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne w leczeniu dysfunkcji seksualnych u pacjentów z czynnikami ryzyka i chorobami układu sercowo-naczyniowego.