Otwarte seminarium "Społeczne praktyki włączające – doświadczenia niemieckie pracy z dziećmi i młodzieżą" w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Wydział Nauk Społecznych i Technicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zapraszają na otwarte seminarium "Społeczne praktyki włączające – doświadczenia niemieckie pracy z dziećmi i młodzieżą", które odbędzie się we wtorek 13 lutego 2018 r. o godz. 17:00 w budynku Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych DSW przy ul. Strzegomskiej 47 we Wrocławiu w sali 118.

Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i psychologów na spotkanie, którego celem jest namysł, wskazanie dobrych praktyk i konkretnych, pragmatycznych zaleceń, jak można mądrze wykorzystać różnorodność kulturową dziecka, by w warunkach migracji stała się i dla dziecka, i dla szkoły zasobem a nie obciążeniem.

Podczas seminarium wrocławscy Ambasadorzy Dialogu (kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej) - nauczyciele i pedagodzy szkolni - podzielą się obserwacjami z kilkudniowej styczniowej wizyty studyjnej w Berlinie w szkołach, ośrodkach i organizacjach stosujących bardzo różnorodne rozwiązania włączające.

Chcemy rozważyć, które z poznanych praktyk są możliwe do zastosowania w polskiej szkole, a także zainicjować forum wymiany dobrych autorskich praktyk, które już stosujemy w pracy z uczniem cudzoziemskim.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.