Nowa przestrzeń dla i o edukacji! We Wrocławiu startują Edukacyjne Czwartki.

„Jak kształtować przyszłych nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej?” to temat wystąpienia prof. dr hab. Barbary Muchackiej, która zainauguruje cykl otwartych spotkań badaczy, pedagogów i pasjonatów edukacji pt. Edukacyjne Czwartki. Organizatorem jest Wydział Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Wydarzenie odbędzie się 11 stycznia o godz. 17:00 w Centrum Konferencyjnym DSW przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu.

Już od 11 stycznia Wydział Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej gościć będzie nauczycieli, wychowawców, dyrektorów oraz ekspertów, którzy są gotowi, wraz z innymi podmiotami zajmującymi się profesjonalnie edukacją, aktywnie uczestniczyć w dyskusji, dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami i refleksjami na tematy dotyczące szkolnictwa. Pierwszym z gości cyklicznego seminarium pt. Edukacyjne Czwartki będzie prof. dr hab. Barbara Muchacka z Instytutu Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Celem cyklu seminariów pn. Edukacyjnych Czwartków jest wymiana wiedzy i doświadczenia praktyków, ekspertów, badaczy oraz ich wzajemne inspirowanie się we wrocławskim, dolnośląskim, ogólnopolskim środowisku edukacyjnym. To także dyskusje dotyczące interesujących, istotnych tematów bieżących, poznanie praktycznych rozwiązań i najnowszych badań różnych wymiarów edukacji, krytyczne odkrywanie trendów w edukacji formalnej oraz przemiany współczesnego świata i społeczeństwa wobec edukacji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W związku z ograniczoną ilością miejsc obowiązują zapisy.