Gry rodzinne - nauka, rozwój, zabawa z DSW. Stwórz rodzinny album i planszówkę!

Na cykl bezpłatnych warsztatów zapraszamy dzieci, rodziców i ich dziadków. Zajęcia z fotografii, tworzenia planszówek i wykłady na temat genealogii oraz gier planszowych i cyfrowych rozpoczną się 17 września.

Do udziału w zajęciach zapraszamy całe rodziny – dzieci, rodziców i dziadków. Wystarczy się zapisać, by stworzyć razem rodziny album fotograficzny, niepowtarzalną grę planszową i wspólne fotografie.

UWAGA! Zajęcia odbędą się od 17 do 20 września w Sobótce w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej.

Zajęcia będą się odbywały w ramach projektu Edukacja międzypokoleniowa - działania artystyczne  dla zrównoważonego rozwoju społeczności lokalnych. W ich ramach przewidziano cykl warsztatów i wykładów.

Wykłady „Genealogia – więzi rodzinne", „Historia od gier planszowych do cyfrowych”. Warsztat książki artystycznej- „Drzewo genealogiczne”
Warsztat gier artystycznych – „Historie rodzinne”
Warsztat fotograficzny -  „Odmienny punkt widzenia”

Warsztaty książki artystycznej – „Drzewo genealogiczne”

Warsztat,  na którym będzie można wykonać album rodzinny inspirowany tematyka drzewa genealogicznego. Uczestnicy pod okiem prowadzącego warsztaty artysty przygotują z materiałów przyniesionych ze sobą (zdjęć rodzinnych, pamiątek obrazki, rysunki, zapiski, fragmenty starych tapet, tkanin itp.) oraz materiałów plastycznych (ołówki, kredki, farby, kolorowe papiery, kartony)  pamiątkowe albumy przedstawiające w sposób wizualny wielopokoleniowość rodzin i  związki pomiędzy pokoleniami.  Albumy mają być zapiskiem wspomnień by ocalić od zapomnienia to co przemija wraz z kolejnymi pokoleniami, pamiątka rodzinną dla obecnych i przyszłych pokoleń. Prowadząca warsztaty – Anita Szprych.

Warsztat gier artystycznych

Warsztat gier artystycznych - opracowanie własnych scenariuszy gier (historie rodzinne) i wykonanie prototypu. Warsztat, na którym będzie można wykonać własna grę planszową  opracowaną  według scenariuszy opartych na rodzinnych historiach. Uczestnicy pod okiem prowadzącego warsztaty artysty na podstawie anegdot, śmiesznych rodzinnych historii  stworzą gry planszowe, w które będzie można zagrać w gronie rodzinnym, przyjaciół i znajomych. Plansze do gier wykonane będą z materiałów plastycznych (ołówki, kredki, farby, kolorowe papiery, kartony)   oraz przyniesionych  na warsztaty pamiątek – fotografii, rysunków, obrazków. Gra rodzinna stworzona będzie przez uczestników  by ocalić od zapomnienia to co przemija dla nowych pokoleń. Prowadzący warsztaty – Michał Chabielski

Warsztat fotograficzny  „Odmienny punkt widzenia”  - warsztaty kreatywnej kompozycji w fotografii

Każda fotografia to nowe spojrzenie - na otoczenie, na drugiego człowieka, na siebie.  Warsztat, na którym:

Nauczymy się patrzeć przez aparat trochę inaczej.
Nauczymy się widzieć w fotografii trochę więcej.
Nauczymy się pokazywać swój punkt widzenia.
I może dowiemy się czegoś o sobie?

Prowadzący warsztaty – Michał Otrocki

Nabór w trzech grupach wiekowych:
1. Dzieci  i młodzież szkolna (10- 16 lat - szkoły podstawowa, gimnazja, szkoły średnie)
2. Osoby dorosłe (w wieku 35-60 lat)
3. Seniorzy w wieku (osoby 60+)

MIEJSCE ZAJĘĆ:
Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej