Dla pracownika - Dolnośląska Szkoła Wyższa

Dolnośląska Szkoła Wyższa już ma pierwszych Inspektorów Ochrony Danych Osobowych.

Egzaminy zakończyły cykl 218 godzinnego programu kształcenia ABI / Inspektor Ochrony Danych Osobowych, podczas którego słuchacze poznawali zadania interdyscyplinarnego zarządzającego [ABI], a także w perspektywie zmian przepisów Rozporządzenia UE do 25 maja 2018 roku - zadania Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Komisji przewodniczyła Pani dr Iwona Ładysz, która doceniła zaangażowanie słuchaczy w trakcie studiów oraz z radością i satysfakcją gratulowała wysokich ocen i tym samym ukończenia studiów wszystkim Absolwentom. Podziękowania zostały złożone także członkom komisji Panu Jarosławowi Felińskiemu Prezesowi Stowarzyszenia SIODO i Panu Przemysławowi Kanikowskiemu Członkowi SIODO.

Stowarzyszenie SIODO w ramach porozumienia wspiera Uczelnię w propagowaniu edukacji o bezpieczeństwie informacji w szczególności odnoszącym się do nowych wymagań przepisów prawa RODO i współczesnych wyzwań społeczeństwa informacyjnego. Kształcenie podyplomowe umożliwi zdobycie wiedzy i umiejętności w praktyce działania i wypełniania zadań zgodnie z określonymi w RODO kwalifikacjami zawodowymi inspektorów.

Absolwenci deklarowali systematyczny kontakt z Uczelnią i SIODO oraz w kolejnych inicjatywach lub studiach na studiach na poziomie „IODO zaawansowany”.

Kolejna edycja przed nami. Rekrutacja trwa!

Koncepcja programu studiów podyplomowych Inspektor Ochrony Danych Osobowych powstała w oparciu o zmiany przepisów prawa, w związku z którymi w państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego wymagana będzie od 25 maja 2018 r. zmiana organizacji ochrony danych osobowych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dlakandydata.dsw.edu.pl