"Dialogi - spotkania teatralne" - bezpłatne warsztaty dramatopisarskie i teatralne dla każdego!

Jesteś osobą kreatywną, lubisz pisać i tworzyć, a może chciałbyś spróbować swoich sił na scenie? Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dramatopisarskie i teatralne. Poprowadzą je Marzena Sadocha i Monika Taras.

Warsztaty dramatopisarskie

Zapraszamy na warsztaty dramatopisarskie z Marzeną Sadochą, na których będzie można zdobyć umiejętność napisania krótkiej formy teatralnej. Uczestnicy pod okiem prowadzącego warsztaty artysty stworzą własny fragmentu monologu, który stanie się częścią dramatu napisanego przez grupę.

Prowadząca warsztaty dramatopisarskie Marzena Sadocha to dramatopisarka, reżyserka, była dramaturżka Teatru Polskiego we Wrocławiu, wykładowczyni i doktorantka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Dwukrotna Stypendystka MKiDN i stypendystka ZAiKS. Autorka programu warsztatów dramatopisarskich prowadzonych w Teatrze Polskim we Wrocławiu, na specjalności creative writing na dziennikarstwie UWr. i OKiS we Wrocławiu. Jej dramaty drukowały „Dialog”, „Notatnik Teatralny” i „Opcje”.

Marzena Sadocha to także dramaturżka przedstawień Agnieszki Olsten („LINCZ: Pani Aoi. Wachlarz. Szafa”, 2007) i Moniki Pęcikiewicz („Hamlet” W. Shakespeare’a, 2008). Autorka dramatów „Małe dziecko” (finał Konkursu Metafory Rzeczywistości 2011), „Za chwilę spadnie bomba” (półfinał IV edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, 2011; wyróżnienie w Konkursie Metafory Rzeczywistości 2012), „Media Medea” (premiera w reż. M. Libera 2015) i „SZUKAM NA TWOIM CIELE. Snapchat” (czytanie: reż. E. Marciniak, 2014) oraz europoematu „PTAKI KTÓRE JEM” (czytanie: reż. M. Liber, 2014). Reżyserka i autorka tekstów „Tu mówi Elektra” (Teatr Muzyczny Capitol, 2017), przygotowała performanse „Roma movie” (Teatr Polski we Wrocławiu 2012), „Mów do mnie głębiej” (BWA Studio, 2017), „Nieuniknione” (BWA Studio, 2018), „Noc przed oczy nagle upadła” (Instytut im. Z. Raszewskiego w Warszawie, 2019), „Dosłownie fizyczny skurcz serca” (Wrocławski Teatr Współczesny, 2019).

Warsztaty teatralne

Warsztaty w pierwszej części przygotują uczestników do pracy nad spektaklem. Pod okiem prowadzącego warsztaty artysty zapoznają się z podstawowymi technikami aktorskimi. W drugiej części przygotują spektakl na bazie scenariusza powstałego podczas warsztatów dramatopisarskich. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z procesem tworzenia spektaklu, poznają elementy gry aktorskiej, elementy technik teatru improwizacji i obrazu, wybrane techniki ruchu scenicznego.

Prowadząca warsztaty teatralne dr Monika Taras - doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki twórczości, nauczyciel akademicki, wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, instruktorka warsztatów teatralnych i reżyser. Specjalizuje się w problematyce wspierania i metodyki pracy z uczniem uzdolnionym artystycznie. Jest założycielką Akademickiego Teatru AULA Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W ramach działalności teatru wyreżyserowała m. in. spektakle: "Agencja skutecznej Pomocy", "Pięć obrazów z szafy", "Kartoteka", "Co w duszy gra", "Intro do miłości", "Anima/Animus", "W jednym kierunku", "Pastuszkowie, ale jacy." Przez wiele lat zawodowo związana była jako wokalistka/aktorka z Teatrem Capitol, Teatrem Muzycznym Operetka Wrocławska oraz artystycznymi impresariatami (Agencja Artystyczna – Pro Musica, Meininger Theater, Gastspiel und Theater Direktion Gerhartz, Supierz Artist Management i inne).

Harmonogram warsztatów

Warsztaty dramatopisarskie:

Seniorzy (60+)
30.01.2020
Godziny : 18.00- 20.15

Dorośli (36-60 lat)
29.01.2020
Godziny: 18.00 – 20.15

Dzieci/młodzież (10-16 lat)
29.01.2020
Godziny: 15.30 – 17.45

Warsztaty teatralne:

Seniorzy (60+)
Godziny : 13.00 - 15.15

Dorośli (36-60 lat)
Godziny: 18.00 – 20.15

Dzieci/młodzież (10-16 lat)
Godziny: 15.30 – 17.45

Próby teatralne  odbędą się po ustaleniu z grupami terminów –  w sumie 40 godzin zajęć. Warsztaty będą trwały w okresie od stycznia do marca.

INFORMACJE/ZAPISY

e-mail: biuro.projektow@dsw.edu.pl,  tel. 71 356 15 28