Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Dla pracownika

Cykl seminariów naukowych "Poza kulturową oczywistością". Zapraszamy na kolejne spotkania

wydrukuj artykuł

12 grudnia odbędzie się kolejna część seminarium naukowego "Poza kulturową oczywistością".


Dolnośląska Szkoła Wyższa serdecznie zaprasza do udziału w cyklu naukowych seminariów „Poza kulturową oczywistością”. Kolejne spotkanie 12 grudnia.

12 grudnia seminarium pt. "Edukacyjne konteksty oporu naukowego" poprowadzi Piotr Zańko z Uniwersytetu Warszawskiego. Zapraszamy do Dolnośląskiej Szkoły Wyższej od godz. 10-11.30, s. 308.

Celem seminarium jest podjęcie dyskusji nad zmianami zachodzącymi w edukacji, kulturze, polityce oraz mediach. Pragniemy zadać pytania o kwestie sporne, wątpliwe lub kontrowersyjne, których obecność w dyskursie publicznym w (nie)oczywisty sposób zmienia nasze realia.

Inspiracją dla cyklu seminariów naukowych „Poza kulturową oczywistością” w Dolnośląskiej Szkole Wyższej jest dorobek naukowy Profesora Roberta Kwaśnicy.

Patronat honorowy: Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.

Piotr Zańko – dr nauk humanistycznych, adiunkt w Zakładzie Interdyscyplinarnych Badań nad Kulturą Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowo interesuje się oporem kulturowym (w szczególności jego wizualnymi i muzycznymi reprezentacjami), pedagogiką krytyczną (radykalną), metodologią badań jakościowych. Autor książek: „Zabijemy was słowami”. Prowokacja kulturowa w przestrzeni miejskiej i w internecie; Pedagogice oporu (w druku) oraz licznych artykułów dotyczących współczesnych praktyk opozycyjnych. Od lat wierny idei „odszkolniania” społeczeństwa.

Zapraszamy do Dolnośląskiej Szkoły Wyższej - 12 grudnia od godz. 10-11.30, s. 308.

Kolejne spotkania w ramach cyklu seminariów naukowych "Poza kulturową oczywistością" odbędą się: 

 •  17 grudnia 2019 r.  
  Andreas Fejes, Linköping University, Dolnośląska Szkoła Wyższa 
  "Mapping out the Research Field of Adult, Education and Learning", g. 10:00-11:30

 • 18 grudnia 2019 r. 
  Piotr Stańczyk, Uniwersytet Gdański
  "Freirego Suchodolskim. Od marginesów, do centrum i z powrotem na marginesy – poza oczywistością interpretacyjną w filozofii wychowania", g. 10:00-11:30

 • 28 stycznia 2020 r.
  Aneta Ostaszewska Uniwersytet Warszawski
   „Nakreśliłam własne przeznaczenie” – praca biograficzna jako kategoria pedagogiczna, g. 10:00-11:30.