Bezpłatne warsztaty i wykłady! Już we wrześniu startuje Dolnośląski Festiwal Nauki 2018

W dniach od 21-26 września 2018 roku, we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Przez 6 dni zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak i młodzież oraz dorośli będą mogli skorzystać z otwartych warsztatów i wykładów. Dolnośląska Szkoła Wyższa już po raz kolejny jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia.

Naukowe spotkania w Dolnośląskiej Szkole Wyższej rozpoczną się 21 września. Dolnośląski Festiwal Nauki w DSW zainauguruje warsztat „Od Rousseau do Korczaka – o ideale wychowawcy”. Spotkanie skierowane jest do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, które w ramach warsztatu stworzą prace odnoszące się do ich wizji idealnego pedagoga. Jak muzyka wpływa na zdrowie i funkcjonowanie człowieka? Tego samego dnia odpowiedzi poszukają uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w ramach otwartego warsztatu „Historia polskiej muzykoterapii. Początki – Rozwój – Teraźniejszość”. Pierwszy dzień zakończy wykład i warsztat dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych pt. „Oblicza współczesnego radykalizmu i sposoby nań reagowania”. Uczestnicy poznają formy i przejawy radykalizmu, metody działania i zagrożenia jakie może powodować.

Do 26 września w programie zaplanowanych jest 13 warsztatów lub wykładów otwartych  poświęconych m.in. takim tematom jak: „Filozofowanie w języku. O miejscu filozofii w języku polskim”, „Jak radzić sobie z pokusami i realizować cele? Warsztat siły woli”, „Co jest ważne w pracy z rodzicami?”,  „Bezpieczeństwo ekologiczne i monitoring zagrożeń środowiskowych”, „Pokolenie show off. Młodość pod presją znaczenia”, „I Ty możesz zostać wynalazcą – warsztaty dla początkujących”, „Nie bójmy się testów psychologicznych. Co nam mówią testy o nas samych?” „Futbol w telewizji czyli zaklinanie rzeczywistości”, „Systemy Informacji Geograficznej GIS” oraz „Czy warto współpracować i dlaczego?”

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Liczba miejsc na wszystkie spotkania jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy. Szczegółowy program, informacje dot. rejestracji, prowadzących oraz pracowni, w których odbędą się warsztaty, dostępne są na stronie www.dlakandydata.dsw.edu.pl/dfn2018